EGYÜTT POLGÁR KULTURÁJÁÉRT

Városi Gyermeknap 2021

Hosszú csend után újra vidám gyerekzsivajtól volt hangos városunk főtere május 28-án délután Gyermeknap alkalmából.

 

Bár, a koronavírus elleni védekezésről szóló szigorú jogszabályok nagyban befolyásolták a rendezvény tervezhetőségét és sokféle forgatókönyv készült annak megvalósíthatóságára, az enyhítéseknek köszönhetően, mégis sikerült egy igazán jó programmal kedveskedni a helyi gyermekeknek. Az időjárás is kedvezően alakult, így legnagyobb örömünkre a családok éltek is a szórakozás lehetőségével, és szép számmal látogattak ki a főtérre. A kora délutántól estébe nyúló eseményen minden korosztály talált magának kedves mulatságot. A szabadtéri játékparkban dínó légvár, mobil játszóház, gokartok, trambulin és sok más ügyességi játék nyújtott lehetőséget az aktív kikapcsolódásra, és igen népszerűek voltak a gyerekek körében. Az Ady Endre Művelődési Központ és Könyvtár épülete előtti teraszon szalagkordonnal elkülönítve kaptak helyet a kézműves játszóház és a zenés-táncos programok. A táncházban a Csűrdöngölő Zenekar húzta a talpalávalót, ahol anyukák kis- és nagyobbacska gyerekeikkel körtáncot járva már megalapozták a ropogós jókedvet az azt követő Felnőni Tilos zenekar vidám gyermekműsorához. A programok alatt finom kürtőskalács, jégkása, krumplicukor, gumicukor és mindenféle nyalánkságok csalogatták a nagy szórakozásban kimerült csemetéket.

Reméljük, e jeles ünnep alkalmából, sikerült örömet szereznünk városunk legifjabb polgárainak és szüleiknek ezzel a vidám délutánnal!