EGYÜTT POLGÁR KULTURÁJÁÉRT

Idősek Napja

Az ENSZ közgyűlésének döntése alapján 1991. óta ünnepeljük az Idősek Világnapját. Már hagyománnyá vált városunkban, hogy évente egy alkalommal ünnepséget szervezünk az idősebb generáció részére, hogy kifejezzük hálánkat, tiszteletünket, megbecsülésünket és szeretetünket azok iránt, akik hosszú, munkában eltöltött évek után városunk lakosaiként töltik megérdemelt nyugdíjas éveiket.

Az idén is közel négyszáz nyugdíjas vett részt a rendezvényen, akik egyrészt a nyugdíjas klubokon keresztül, másrészt pedig a művelődési központban igényelhettek részvételi jegyet és lehettek az ünnepeltek körében. A vendégeket jelképes ajándékkal, „Polgár Mosolyával” vártuk. A megnyitó perceit a Tiszavirág Citerazenekar, valamint a Naplemente Idősek Klubja meglepetésműsora tette színessé. A rendezvény első részében a Polgár és Térsége Egészségügyéért Alapítvány térségi összefogással beszerzett csontsűrűségmérő eszközének átadására került sor, melyet a települések polgármesterei és az Egészségfejlesztési Iroda vezetője vett át jelképesen Szrogh Károlyné dr. kuratóriumi elnöktől. A megnyitót követően Maga László római katolikus plébános és Kovács Imre református lelkész emlékezett meg az elmúlt egy év alatt elhunyt polgári lakosokról, akik már nem lehettek velünk a rendezvényen. Tóth József polgármester és Tiszaújváros képviseletében Kiss Zoltán önkormányzati képviselő köszöntő szavai után a nyugdíjas klubbok es a szociális intézmény javaslatára elismerések átadására is sor került, melyet Tóth József polgármester adott át. A nyugdíjas közösségekben, illetve az időskorú lakosság érdekében végzett kiemelkedő tevékenységért elismerésben részesültek a Polgári Idősügyi Tanács tagjai: Ekéné Tusi Gizella, Polonkai Gábor, Sánta József, Szalontai Sándor és Takács Károlyné. Az idősekért végzett kiemelkedő tevékenységéért elismerésben részesült: Bolgár Ferencné szociális segítő, Fekete Mária szociális gondozó, Nagy Anikó szakasszisztens, Pappné Krajczár Melinda szociális segítő. A felemelő pillanatot a szórakozás percei vették át, az idősek kérésére László Attila énekes adott színvonalas műsort. A Lokálpatrióta Összefogás díjban részesült Majorette csoport valamint Kócsi Imre humorista fellépése okozott vidám perceket. Ezután következett a nagy izgalommal várt tombola sorsolás, mely az idén is önkormányzati képviselők és bizottsági tagok, intézmények, helyi szervezetek, közösségek, vállalkozók felajánlásából állt össze, melyet boldogan vettek át a szerencsés résztvevők. Ezúton is megköszönjük minden felajánlónak, a támogató, nemes gesztust! Bízva abban, hogy 2020. évben is sikerül megrendeznünk, ezt az immár hagyományos rendezvényt, ezúton is jó egészséget kívánunk kedves idős lakosainknak